Sinan'ca birkaç satır…

Birkaç kelime diyeceğim var….

Beynin düşmanı olan 3 şey

Mayıs26

Buna göre fazla alkol, beyin damarlarını tıkıyor ve hücreleri öldürüyor. Bir süre sonra hafıza da etkileniyor. Kafein ve sigara da beyin damarlarını daraltıroy. Günde 3 fincan fazla kahveden uzak durulması gerekiyor.

Kafein ve sigara: Beyindeki damarların daralmasına yol açıyor. Etkisi uyuşturucu ve alkolden de kötü oluyor. Beynin ön lobunda görülen siyah noktalar kişiyi depresyona karşı savunmasız kılıyor. Orta kısımlardaki siyah noktalar zayıf hafızanın habercisi. Kitap, günde 3 fincandan fazla kahveden uzak durmayı tavsiye ediyor.

Alkol: Fazla alkol tüketmek beyin damarlarının tıkanmasına ve hücrelerin yavaş yavaş ölmesine neden olur. Ön lobdaki siyah lekeler karar verme yeteneğinin zayıflamasına, refleksleri kontrol edememeye ve yüksek depresyon riskine işaret ediyor. Orta kısımdaki lekeler dil, müzik yeteneklerini ve hafızayla ruh durumunu olumsuz etkiliyor. Dengesiz davranışlara neden oluyor.

Kaynak : Gazeteport

“Beynin düşmanı olan 3 şey”

2 Yorum
  1. 29 Mayıs 2009 saat 04:10 My Amazing Weight Loss Story diyor ki:

    Thanks for posting, I very much liked reading your newest post. I think you should post more frequently, you obviously have natural ability for blogging!

  2. 30 Mayıs 2009 saat 14:14 28 L@Z 28 diyor ki:

    Hadi alkol ve sigara tamam daaa;KAHVE,sanırım ben abarttım olayı.İşim gereği genelde boş oturduğum için sıkılıyorum,6-10 fincan arası kahve içiyorum günde.Sanırım bu yüzden biraz AGRESİFİM bu yüzden Çabuk Sinirleniyor birden parlıyorum.
    😀

E-posta gizli kalacak.

Website örneği

Yorumunuz: